Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Boże Narodzenie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Boże Narodzenie. Pokaż wszystkie posty

środa, 25 grudnia 2013

Wesołych Świąt!

 
Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Drzewa ptakom, ptaki drzewom.
W wiewie wiatru płatkom śniegu.
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku;
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
A gdy wszyscy usną wreszcie
moc igliwia zapach niesie.

poniedziałek, 31 grudnia 2012

Jasełka 2012

Tegoroczne Jasełka zostały przeprowadzone w niedziele 30 grudnia po Mszy Św., w kościele. Uczestniczyło w nich 24 osoby, wśród których młodzi członkowie PKOT, uczniowie sobotniej szkoły języka polskiego, dzieci członków PKOT.













Po przedstawieniu odbyło się spotkanie opłatkowe. Ks.Andrzej Reminiec pobłogosławił opłatki i zwrócił się ze słowami podziękowania do uczestników Jasełek i ich bliskich.
Wszyscy kolędowali, dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Potem był poczęstunek. Panowała bardzo ciepła, miła i świąteczna atmosfera..

niedziela, 25 grudnia 2011

JASEŁKA W BRZEŻANACH

Grudniową nocą,
kiedy gwiazdy wesoło migocą,
rodzi się Boża Dziecina
są przy niej Józef i Maryja.
       Wielkiej uroczystości, radości i piękna dodały dzisiejszym Świętom Bożego Narodzenia Jasełka, które zostały przeprowadzone po uroczystej Mszy Św. 25 grudnia w kościele p.w. św.Piotra i Pawła w Brzeżanach. To były pierwsze Jasełka od czasu odnowienia parafii.
W przedstawieniu uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkoły języka polskiego oraz parafii p.w.św.Piotra i Pawła w Brzeżanach i parafii p.w.św.Jana Chrzciciela w Kuropatnikach. Wiek uczestników od 6 do 20 lat. Przepiękne wiersze, kolędy i życzenia w języku polskim, stosowne ubranie uczestników tworzyły wspaniałą, bardzo ciepłą i radosną świąteczną atmosferę.









Po Mszy Św. i Jasełkach odbyło się spotkanie opłatkowe dla uczestników i ich rodziców, zorganizowane przez PKOT.
              Zarząd PKOT wyraża serdeczną wdzięczność p.Helenie Szatruk za reżyserowanie Jasełek, wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za aktywność, wsparcie i pomoc w trakcie przygotowań.